Hugo på stegen

    Startsidan »                                             Nyheter »                                                            Till Östuna Åkeri »
                               Tävlingsresultat »                                        Bildgalleri »


Tävlings- & utställningsresultat

Hugos resultat
Utställning
09-01-04Göteborg SKK, Derek Smith, Chkl 3
09-01-03Göteborg SKK, Carl Gunnar Stafberg, Chkl 1, Ck, Bhkl 3
08-12-07Älvsjö SKK, M Tuominen, Chkl 4
08-11-01Växjö SKK, Bo Landström, Chkl 1, Ck, Bhkl 3
08-08-23Alnäs SLHK, Mr Peter Bailey, Chkl oplac
08-08-17Norrköping SKK, Per Svarstad, Chkl 1, Ck, Bhkl 2
08-08-16Nyköping SKK, Gunnel Holm, Chkl 2, Ck, Bhkl 3
08-07-12Tvååker SKK, Benny blid von Schedvin, Chkl 2, Ck, Bhkl 5
08-07-11Tvååker SKK, Jochen Eberhardt, Chkl 2
08-06-20Malmberget SKK, Ing-marie Hagelin, Chkl 1, Ck, Bhkl 1, BIR
08-05-24Österbybruk SKK, Carl Gunnar Stafberg, Chkl 1, Ck, BIM
08-05-11Larv SKK, Nils Molin, Chkl 2, Ck, Bhkl 4
08-04-20Västerås SKK, Pirjo Altonen, Chkl 1, Ck, BIM
08-03-23Älvsjö SKK, Benny blid von Schedvin, Chkl 1, Ck, Bhkl 3
08-03-15Kungsgården SLHK, Ginette Simpsson, Chkl oplac
07-12-15Älvsjö SKK, Steve Hall, Chkl oplac
07-11-24Hamar Norge, Miroslav Zidar: Chkl 2
07-11-04Växjö SKK: Chkl 1, BIM
07-09-22Eckerö Åland, Leni Finne: Chkl 2, Bhkl 2
07-08-25Uppsala SLHK, Tony Powell: Chkl oplacerad
07-08-19Norrköping SKK: Chkl 1, Ck, Bhkl 2
07-08-18Nyköping SKK: Chkl 1, Ck, Bhkl 4
07-07-08Piteå SKK, Jörgen Hindse: Chkl 1, Ck, Bhkl 2
07-07-01Gällivare SKK, Per Svarstad: Chkl 1, Ck, Bhkl 1, BIR
07-04-21Västerås SKK, Paul Stanton:Ökl 1kv, 1kk, CK, Bhkl, Cert, BIM, Championat
07-04-07Stockholm StoKK, Gunilla Skallmam: Ökl 1kv, 3kk
06-10-12Stockholm SKK, Leif-Herman Wiberg: Ukl 1kv, 1kk, HP
06-08-26Ånnaboda SLHK, Mary Stevens: Ukl 2:a
06-08-20Nyköping SKK
06-08-19Norrköping SKK
06-08-13Askersund SKK, Bo Skalin: Ukl 1kv, 3kk, HP
06-07-15Högbo SKK, Nina Karlsdotter: Ukl 1kv, 1kk, CK, Cert, Bhkl 2
06-06-04  Österbybruk SKK,Per Svarstad: 1kv, 1kk, CK, Cert, Bhkl 2
 
 
Agility
08-09-21Tierps BK ag kl 1 disk, tävlade även Ester (Malinois) med en 2:placering
Här kan du titta på en film från tävlingen »
08-09-20 Kista, SBK Stockholmsavd. ag kl 1 disk
08-09-14Vallentuna BK ag kl 1, 0, 57 fel hopp kl 1,0 fel UPPFLYTTNING KL 2
Här finns två filmer från tävlingen:
Agilityklass 1 »     Hoppklass 1 »
08-09-07Västerås BK ag kl 1 disk, hopp kl 1, 2:plac 1 pinne
08-09-06Gävle BK hopp kl 1 A, 7:plac, ag 10:plac.hopp kl 1 B 5:plac av ca 20 starter
08-08-31Eskilstuna BK ag kl 1,5 fel, hoppkl 1, 0 fel 1 pinne
08-07-30Österåkers BK, ag kl 1 disk, hopp kl 1 disk
 
Ellas resultat
Utställning
09-01-04Göteborg SKK, Derek Smith, Junkl kv1, kk1, HP
09-01-03Göteborg SKK, Carl Gunnar Stafberg, Junkl kv1, kk1, HP
08-12-07Älvsjö SKK, M Tuominen, Junkl kv 1 kk1
08-11-01Växjö SKK, Boo Landström, Junkl kv 1, kk 1
08-08-23Alnäs, Uppsala SLHK, Mrs Peggy Bailey, Junkl kv 1, kk 4, Ck
08-08-17Norrköping SKK, Per Svarstad, Junkl kv 1, kk 1, Ck, Btkl 3
08-08-16Nyköping SKK, Gunnel Holm, Junkl kv 1, kk 1, Ck, Btkl 1, CERT, BIM
08-07-12Tvååker SKK, Benny Blid von Schedvin, BIM, Hp
08-07-11Tvååker SKK, Jochen Eberhardt, BIM-valp
08-06-20Gällivare-Malmberget SKK, Ing-Marie Hagelin, BIR-valp, Hp
08-06-15Avesta SKK, Elina Tan-Hietalahti, BIR-valp, Hp
08-05-24Österbybruk SKK, Karl.Gunnar Stafberg, BIR-valp, Hp
08-05-11Larv SKK, Nils Molin, BIR-valp, Hp
08-03-15  Kungsgården SLHK, Mrs Ginette Simpsson, Valpkl 3
Till startsidan Tävlingsresultat Bildgalleri Nyheter